Porady ogrodnicze dotyczące uprawy roślin w małym ogrodzie

Widok roślin rosnących w doniczkach to zawsze wspaniałe uczucie. Rośliny są głównym źródłem tlenu i są również doskonałym źródłem witamin.

Ogrodnictwo to jedno z najlepszych hobby, jakie można uprawiać. Nie potrzebujesz żadnej dużej przestrzeni dla ogrodnictwa, wystarczy mały obszar domu, w którym możesz uprawiać rośliny. Rośliny, które uprawiasz w swoim ogrodzie, będą używane do tworzenia żywności dla ciebie i twojej rodziny.

Jeśli jesteś zainteresowany uprawą roślin, to oto 7 najlepszych wskazówek dotyczących uprawy roślin w małym ogrodzie.

Wybór odpowiedniej rośliny

Zanim zaczniesz uprawiać rośliny w swoim małym ogrodzie, musisz wybrać odpowiednie rośliny dla danego obszaru. Niektóre rośliny wymagają dużo światła słonecznego, podczas gdy inne muszą być uprawiane w cieniu.

Niektóre rośliny, takie jak pomidory, wymagają dużej ilości wody, a inne, jak szpinak, wymagają podlewania tylko w zmienne dni.

Podlewanie roślin

Rośliny uprawiane w ogrodzie powinny być regularnie podlewane. Ale to zależy od rodzaju roślin, które masz.

Niektóre rośliny wymagają więcej wody niż inne. Na przykład, jeśli uprawiasz pomidory, powinieneś utrzymywać glebę wilgotną, ale nie mokrą.

Przygotowanie gleby

Przygotowanie gleby jest bardzo ważne dla roślin. Pomaga ono roślinom rosnąć prawidłowo.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest wykopanie otworów na doniczki w ziemi. Po tym, należy wymieszać glebę z obornikiem. To doda składniki odżywcze do gleby.

Po tym, należy dodać trochę nawozu do gleby. Jeśli nie jesteś pewien co do rodzaju nawozu, który potrzebujesz, możesz zapytać lokalnego przedszkola.

Podlewanie roślin

Rośliny uprawiane w ogrodzie muszą być regularnie podlewane. Należy podlewać rośliny w ciągu dnia i unikać podlewania ich w nocy.

Do podlewania roślin można użyć małego węża ogrodowego, co pozwoli zaoszczędzić sporo czasu.

Rozmieszczenie roślin

Jest to najważniejsza rzecz, o której musisz pamiętać, gdy planujesz uprawę roślin w swoim małym ogrodzie.

Jeśli nie masz dużo miejsca do uprawy roślin, to lepiej jest uprawiać dwa lub trzy różne rodzaje roślin w jednej donicy.

Wnioski:

W tym artykule podzieliłem się z Tobą 7 najlepszymi wskazówkami dotyczącymi uprawy roślin w małym ogrodzie. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci w uprawie roślin na Twoim własnym podwórku.