10 najlepszych roślin na wiecznie zielone żywopłoty

Być może myślisz, że wiecznie zielone żywopłoty są dla starych ludzi, ale nie są one przeznaczone tylko dla nich. Każdego roku rośliny rosną nieco wyżej i wyglądają lepiej. Rośliny te są niesamowite, gdy widać zmiany w ulistnieniu.

Żywopłoty zimozielone mają różne rodzaje. Pierwszy z nich to wiecznie zielony, drugi to kwitnący, a trzeci to odporny na suszę. Teraz spójrzmy na 10 najlepszych roślin na wiecznie zielone żywopłoty.

1. Jemioła japońska

Japanese Holly to drzewo liściaste, które może rosnąć do 30 stóp wysokości i rozprzestrzeniać się do 10 stóp szerokości. Jest to doskonały wybór na żywopłoty ze względu na swój szybki wzrost. Jego liście zmieniają kolor na czerwony przed opadnięciem jesienią.

2. Leylandii

Leylandii to krzew, który rośnie od małej podstawy do wysokości około 3 do 6 stóp. Jest to jeden z najbardziej popularnych żywopłotów, ponieważ może być uprawiany jako żywopłot ozdobny, żywopłot prywatny i wiatrochron. Ma zwarty i schludny wygląd.

3. Rododendron

Rododendrony to rodzaj wiecznie zielonych krzewów. Występują w różnych kolorach i mogą być sadzone w dowolnym miejscu. Jest to dobry wybór na żywopłoty, ponieważ wygląda dobrze i pozostaje zielony przez cały rok.

4. Brzoza płacząca

Płacząca brzoza to drzewo liściaste, które dorasta do 50 stóp wysokości i 30 stóp szerokości. Może być stosowana jako roślina okrywowa i krzew.

5. Spirea

Spirea to kwitnący krzew, który dorasta do 40 stóp wysokości i 10 stóp szerokości. Jest to świetny wybór na żywopłoty, ponieważ ma dobry zwyczaj rozgałęziania się.

6. Jemioła angielska

Ostrokrzew to drzewo liściaste, które dorasta do 30 stóp wysokości i rozprzestrzenia się do 15 stóp szerokości. Jest to dobry wybór na żywopłoty, ponieważ ma szybkie tempo wzrostu i może dobrze rosnąć w różnych klimatach.

7. Euonymus

Euonymus to krzew liściasty, który dorasta do 30 stóp wysokości i rozciąga się do 15 stóp szerokości. Jest to świetny wybór na żywopłoty, ponieważ może być uprawiany jako ozdobny żywopłot, krzew lub żywopłot.

8. Privet

Pryszcz to krzew, który może dorastać do 30 stóp wysokości i 10 stóp szerokości. Jest to dobry wybór na żywopłoty, ponieważ może być uprawiany jako żywopłot, żywopłot i krzew.

9. Buk

Buk to drzewo liściaste, które dorasta do 30 stóp wysokości i rozprzestrzenia się do 10 stóp szerokości. Jest to świetny wybór na żywopłoty, ponieważ ma szybkie tempo wzrostu i może być uprawiany w różnych klimatach.

10. Grab

Grab to drzewo liściaste, które dorasta do 35 stóp wysokości.