5 ciekawych faktów o drzewie cynamonowym

Cynamon to przyprawa, którą można znaleźć w wielu krajach, takich jak Indie, Sri Lanka i Malezja. Drzewo cynamonowe pochodzi z regionu Himalajów. Jednak drzewa cynamonowe są obecnie uprawiane w wielu innych częściach świata. Drzewo cynamonowe ma silny aromat i smaki. Liście, kora i korzenie drzewa cynamonowego są używane do aromatyzowania.

Cynamonowiec jest średniej wielkości drzewem liściastym. Pień cynamonowca jest gładki i ma czerwonobrązowy kolor. Drzewo cynamonowe ma żółtawe kwiaty i dorasta do wysokości 15-30 stóp. Cynamon to wysuszona i zmielona wewnętrzna kora drzewa. Kora jest najbardziej wewnętrzną warstwą pnia drzewa. Kora ma żółtawy kolor i ma ostry, aromatyczny smak.

Istnieją dwie odmiany drzewa cynamonowego. Jedna z nich to rodzime drzewo regionu Himalajów, natomiast druga to drzewo uprawne. Rodzima odmiana znana jest jako cynamon cejloński. Cynamon cejloński to wysuszona wewnętrzna kora drzewa. Kora drzewa jest zbierana z gałęzi drzewa w sezonie wiosennym.

Odmiana uprawna znana jest jako cassia. Cassia jest uprawiana w regionie tropikalnym. Cassia jest wykorzystywana ze względu na swoje właściwości lecznicze. Kora jest używana do robienia herbaty do celów medycznych. Cassia jest wysokim i dużym drzewem. Drzewo ma duże liście. Liście są bardzo błyszczące i mają piękny zielony kolor. Liście są aromatyczne i pikantne w smaku. Drzewo może dorastać do wysokości 25 stóp.

Drzewo cynamonowe można znaleźć w lasach Kerali. Drzewo cynamonowe jest znane jako święte drzewo. Drzewo jest uważane za symbol szczęścia. W czasach starożytnych królowie i królowe sadzili drzewa cynamonowe w swoich pałacach.

Wnioski:

Ten post nauczy Cię o interesujących faktach na temat drzewa cynamonowego. Jeśli jesteś zainteresowany, aby dowiedzieć się więcej o drzewie cynamonowym, to pokochasz ten artykuł.