Fakty dotyczące drzew ogrodowych w europie

Modrzew europejski jest popularnym drzewem w Europie, a to ze względu na jego wyjątkowe cechy. Jest to drzewo liściaste, które dorasta do 50 m wysokości, pień jest prosty, a gałęzie smukłe.

Liście są owalne i cienkie, pojawiają się wiosną i jesienią, a pokryte są miękkimi puchatymi włoskami. Jesienią liście zielenieją i nie tracą koloru, gdy jest zimno.

Kwiaty są białe lub różowe, a owoce to szyszki, które są małe. Nasiona są brązowe i opadają na wiosnę.

Europa to rodzaj drzew i jest to największa grupa drzew w tym rodzaju. Istnieje około 20 gatunków tego rodzaju. Drzewa te rosną w Europie, na Kaukazie, w Turcji i Azji Środkowej.

Wzrost:

Modrzew europejski dobrze rośnie w klimacie umiarkowanym oraz na obszarach, gdzie panuje klimat umiarkowany. Jest tolerancyjny na szeroki zakres warunków glebowych. Roślina rośnie w sposób szybki i ciągły, ale raz na jakiś czas wymaga trochę wody.

Sadzonki mają silny system korzeniowy i bardzo trudno jest je wyrwać z ziemi. Sadzonki potrzebują trzech lat, aby dojrzeć.

Siedlisko:

Modrzew europejski rośnie w bardzo różnych środowiskach. Występuje na terenach górskich oraz na wybrzeżu. Roślina preferuje miejsca otwarte, łąki, pobocza dróg i brzegi rzek. Nadaje się na gleby kwaśne z dobrym drenażem.

Jest drzewem bardzo odpornym i może żyć w regionach, gdzie temperatura wynosi od -10°C do 15°C. Średnia roczna suma opadów wynosi 500-1000 mm.

Rozmnażanie:

Istnieją różne sposoby rozmnażania tego drzewa. Najpopularniejszą metodą jest metoda przez nasiona. Nasiona wysiewa się jesienią, a kiełkują one po 3-4 miesiącach. Sadzonki są przesadzane po 6 do 9 miesiącach, a dojrzałość osiągają po trzech latach.

W ten sposób drzewa mogą być sadzone wczesną wiosną, a ich zbiór może nastąpić jesienią.

Drewno Modrzewia Europejskiego jest miękkie, a biel jest jasnoszary. Twardziel jest żółtobrązowa, a usłojenie jest równomierne.

Zastosowanie:

Drewno Modrzewia Europejskiego jest wykorzystywane w budownictwie i do produkcji drewnianych mebli. Drewno jest trwałe i ma przyjemny zapach. Drewno może być wykorzystywane do budowy łodzi, statków i łodzi.

Kora jest wykorzystywana w celach leczniczych, a żywica służy do wyrobu lakierów.

Orzechy służą do wyrobu oleju.

Zdrowie:

Drzewo to ma właściwości przeciwzapalne, jest to drzewo przydatne w łagodzeniu astmy. Kora jest używana do leczenia kaszlu, przeziębienia i reumatyzmu.

Drewno jest używane do produkcji drewnianych mebli, może być również używane do produkcji łuków, strzał i innych broni.

Żywica jest używana do wyrobu lakierów.

Orzechy są zjadane przez ptaki.