Jak zainstalować system zraszania trawnika?

System zraszaczy do trawników to najlepszy sposób na zapewnienie bezpiecznego i czystego trawnika. Te systemy zraszaczy zapewniają doskonałą ochronę trawnika przed chwastami, grzybami i owadami.

Istnieją różne rodzaje systemów zraszaczy trawnika dostępne na rynku, co czyni go mylić dla osoby, aby zdecydować, który z nich kupić. Dlatego zamierzam wyjaśnić różne rodzaje systemów zraszaczy do trawników.

Systemy zraszaczy Rainbow

System zraszaczy Rainbow jest bardzo podobny do tradycyjnego systemu zraszaczy, ale jest bardziej atrakcyjny, a także trwały. System zraszaczy Rainbow składa się z głowicy zraszacza oraz jednostki silnikowej, która działa na zasadzie ciśnienia wody.

Głowica zraszacza Rainbow wykonana jest z poliwęglanu, polietylenu i stali nierdzewnej. Poliwęglan pomaga chronić głowicę zraszacza przed ciśnieniem wody. Polietylen chroni głowicę zraszacza przed temperaturą wody.

Silnik zraszacza jest zamontowany na górze głowicy zraszacza. Silnik zraszacza jest podłączony do źródła zasilania elektrycznego poprzez gniazdo. Na silniku znajduje się ręczny przełącznik, który służy do regulacji natężenia przepływu wody.

Systemy zraszaczy Rainbow są bardzo opłacalne i są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Można je zainstalować w ogrodzie, trawniku i domu, aby uniknąć wycieku wody.

Pionowe systemy zraszaczy

Pionowe systemy zraszaczy są również znane jako pop-up zraszaczy. Jest to samodzielny i bardzo łatwy w użyciu system. Pionowy system zraszaczy składa się ze zbiornika wody, silnik, głowica zraszacza, panel sterowania i pop-up zraszacz.

Zbiornik wody jest podłączony do panelu sterowania poprzez wąż. Zbiornik wody mieści wystarczającą ilość wody do uruchomienia całego systemu zraszaczy. Zbiornik wody jest połączony z głowicą zraszacza za pomocą elastycznego węża. Głowica zraszacza jest przymocowana do podstawy zbiornika na wodę.

Panel sterowania jest zainstalowany na ziemi w pobliżu zbiornika wody. Składa się on z baterii, timera, przełącznika i wyświetlacza LCD.

Przełącznik służy do sterowania przepływem wody. Jeśli użytkownik naciśnie przełącznik, wówczas woda zacznie płynąć przez zraszacz.

Timer służy do ustawienia czasu, przez który zraszacz będzie działał. Wyświetlacz LCD pokazuje czas działania.

Zraszacz wynurzalny jest zainstalowany nad zbiornikiem wody i jest sterowany przez ten sam panel sterowania. Gdy woda zacznie płynąć, zraszacz wynurzalny otworzy się i rozpocznie podlewanie.

Zraszacz wyskakujący składa się z plastiku ABS i gumy. Jest łatwy w montażu i bardzo trwały. Możesz go łatwo zainstalować w swoim ogrodzie lub trawniku.

Wnioski:

Zraszacz tęczowy i zraszacz pionowy są najlepsze dla Twojego ogrodu i trawnika. Otrzymasz najlepsze wyniki z tych systemów zraszaczy.