Rośliny ozdobne na werandę w bloku: Cieszące oko rośliny dla Twojej werandy

Rośliny ozdobne na werandę w bloku: cieszące oko rośliny dla Twojej werandy

Weranda to wspaniałe miejsce do wypoczynku i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Aby jednak czuć się tam jeszcze przyjemniej, warto zadbać o dekorację i zagospodarowanie przestrzeni. Rośliny ozdobne to jedna z najlepszych opcji, które dodadzą uroku i piękna Twojej werandzie. W naszym artykule przedstawiamy kilka propozycji roślin, które będą idealne do dekoracji nadającej się dla werandy w bloku.

  1. Kwitnące hortensje

Hortensje to rośliny, które z pewnością zyskają uznanie każdej osoby, która je zobaczy. Kwitnące kule w pięknych kolorach od różu po niebieski dodadzą koloru i uroku każdej werandzie. Ich piękny wygląd, łatwość w uprawie oraz opływająca pozytywna energia to tylko niektóre zalety hortensji, której kwitnienie rozpoczyna się już w maju i trwa przez całe lato oraz jesień.

  1. Ciepły klimat z pomarańczą

Aby poczuć się jak w tropikach, warto na Twojej werandzie posadzić roślinę o apetycznie pomarańczowej barwie. Idealnym wyborem będzie w tym przypadku falenopsis – popularna roślina, którą możesz postawić w jasnym, przestronnym pomieszczeniu. Oprócz pięknych kwiatów, wykorzystasz ją także w aranżacjach – na przykład jako kwietny kącik na stole.

  1. Zielony dotyk ze storczykiem

Rośliny zielone – w postaci stosownie dużych donic – sprawią, że Twoja weranda nabierze szyku i klasy. Jeśli szukasz dekoracji, która zachwyci każdego i doda do Twojego wnętrza zieleni, warto zdecydować się na storczyka. Roślina ta to przyjemny dodatek, który przyciągnie wzrok i sprawi, że przebywanie na werandzie stanie się jeszcze przyjemniejsze. Co warto wiedzieć na temat tej pięknej rośliny? Uprawa storczyków jest łatwa, gdyż najważniejsze w przypadku tej rośliny, to właściwe podlewanie oraz dobre oświetlenie.

  1. Zielony ścianki i pnącza

Rośliny pnące to idealny wybór na ozdobę przestrzeni wokół firan czy też pergoli. Ich zadaniem jest ściółkowanie, zarastanie powierzchni ścianej oraz dodanie ozdobnego charakteru. W uprawie pnących roślin najważniejsze jest właściwe przygotowanie gleby oraz zagospodarowanie przestrzeni. Z pomocą doniczki wieszanej na ścianie, a także pomocą filara bądź kornozi dużych rozmiarów, możesz ozdobić swoją werandę i zapewnić sobie niezwykłą ozdobę.

  1. Kolorowe cebulki

Rośliny cebulowe to kolejny z zjawisknych elementów Twojej pięknej werandy. Warto zdecydować się na np.: tulipany, krokusy, czy narcyzy, które wcale nie wymagają dużego wysiłku. Wystarczy przygotować doniczki z wykopanymi cebulami i postawić je w przestrzeni werandy. Z korzyścią dla naszych zmysłów będą rosnąć, kwitnąć, a ich barwy będą przyciągać uwagę wraz z pierwszymi oznakami wiosny.

Podsumowanie

Weranda w bloku to miejsce, w którym zwykle wypoczywamy w towarzystwie bliskich, rodzeństwa oraz przyjaciół. By ten czas spędzony na bezludziu był przyjemniejszy i bardziej kolorowy, warto zadbać o piękne, urocze i dekoracyjne rośliny. W ten sposób zrobimy wiele dla naszego samopoczucia, ale i dla epitetu wspomnianego miejsca.