5 podstawowych wskazówek jak uprawiać własny Ginkgo Biloba

Miłorząb japoński jest bardzo rzadkim drzewem, które można znaleźć w chińskiej prowincji Zhejiang. Liście tego drzewa są zazwyczaj owalne i mają zielonkawy odcień. Liście te są bardzo bogate w kwasy ginkgolowe, a kwasy te są odpowiedzialne za właściwości uspokajające tego drzewa.

Drzewa Ginkgo mają niesamowitą wartość leczniczą, a liście tego drzewa są wykorzystywane do leczenia kilku problemów zdrowotnych. Zobaczmy, jak wyhodować własne miłorzęby.

Kup nasiona

Jest to pierwszy i najważniejszy krok, który musisz wykonać. Musisz kupić nasiona, a następnie musisz je posadzić w doniczce i trzymać w dobrze wentylowanym miejscu. Utrzymuj glebę wilgotną przez pierwsze kilka dni, a następnie powoli zacznij ją podlewać.

Nasiona kiełkują w ciągu 3-4 tygodni, a siewki zaczną rosnąć po kilku dniach. Po 2 miesiącach otrzymasz liściastą roślinę. Upewnij się, że utrzymujesz glebę wilgotną, w przeciwnym razie twoje rośliny umrą.

Trzymaj rośliny w zacienionym miejscu

Jak tylko liście zaczną żółknąć, musisz przenieść roślinę w bardziej zacienione miejsce. Jeśli tego nie zrobicie, liście staną się brązowe.

Posadź roślinę w doniczce

Jeśli planujecie uprawę dużej liczby roślin, musicie kupić większą donicę. Ale jeśli zaczynasz z jedną rośliną, to nie musisz wydawać dużo pieniędzy. Możesz po prostu kupić plastikowe wiadro i trzymać je w zacienionym miejscu.

Podlewaj rośliny

Jak tylko zaczniesz podlewać swoje rośliny, musisz utrzymywać glebę w stanie wilgotnym. Jeśli nie będziesz podlewać swoich roślin, wtedy umrą.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał ci się ten post na temat “5 Essential Tips To Grow Your Own Ginkgo Biloba”. Wiem, że pokochasz posiadanie drzewa miłorzębu w swoim ogrodzie.