4 sposoby na uprawę powojnika pnącego w ogrodzie

Powojnik pnący ogrodowy to świetny dodatek do każdego ogrodu. Jest to bardzo przydatna roślina, która może być używana do wielu celów. Najlepszą rzeczą w tej roślinie jest to, że nie wymaga dużo miejsca. W rzeczywistości może być uprawiana w doniczce lub wiszącym koszu.

Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci wyhodować idealny ogródek pełzający.

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest to, że gdzie chcesz uprawiać swój ogródek pnący clematis. Zanim go posadzisz, musisz wiedzieć, że która gleba najbardziej odpowiada Twojemu ogrodowi pnącemu. Możesz użyć gleby, która ma wilgotność większą niż 30%.

Po rozważeniu wszystkich rzeczy, musisz sprawdzić ekspozycję na słońce i kierunek wiatru w ogrodzie. Temperatura w ogrodzie powinna wynosić około 25 stopni Celsjusza.

Woda

Teraz musisz wiedzieć, że uprawa clematisa potrzebuje dużo wody, dlatego konieczne jest regularne podlewanie ogrodu pnącego. Należy podlewać go rano, kiedy powietrze jest jeszcze spokojne i można podlewać ogródek od dołu do góry. Można również dodać trochę nawozu do gleby, jeśli wydaje się, że ogród nie otrzymuje wystarczającej ilości wody.

Światło

Możesz także rozważyć założenie ogrodu z klematisem w ogrodzie, który otrzymuje maksymalną ilość światła słonecznego. Jeśli masz ogród z dużą ilością światła słonecznego, to możesz uprawiać powojnik w środku.

Wnioski:

W tym artykule podzieliłem się kilkoma skutecznymi wskazówkami dotyczącymi uprawy powojnika pnącego w ogrodzie. Wspomniałem także o lokalizacji ogrodu, o tym, jaka gleba jest najlepsza do uprawy powojnika i jak można go podlewać. Są to więc niektóre z porad, które pomogą Ci wyhodować doskonały ogród z powojnikami.