Jak dbać o miętę w ogrodzie doniczkowym?

Aromat mięty znany jest z tego, że sprawia, że czujemy się świeżo, zrelaksowani i odmłodzeni. Jeśli masz w domu mały ogródek doniczkowy, możesz łatwo uprawiać miętę, wykonując kilka prostych kroków. Możesz uprawiać tę roślinę w swoim domu i używać jej jako dekoracji, aby wzbogacić swój ogród.

Uprawa mięty w ogrodzie doniczkowym jest łatwa i można ją wykonać w ciągu zaledwie kilku dni. Możesz użyć dowolnej donicy ogrodowej, ale lepiej jest użyć donicy z terakoty. Ponieważ jest ona porowata i ma szorstką powierzchnię, nadaje się do uprawy ziół w ogrodzie doniczkowym.

Kroki do uprawy mięty w ogrodzie doniczkowym:

Po pierwsze, kup ogródek doniczkowy i umieść go w miejscu, gdzie jest wystarczająco dużo światła słonecznego. Umieść go w pobliżu okna lub słonecznego miejsca. Koniecznie dodaj też do doniczki trochę wody i nawozu.

Umieść donicę w ogrodzie doniczkowym, dodaj trochę ziemi i posyp trochę nawozów i wody.

Umieść doniczkę na słońcu i podlewaj ją codziennie przez 7 do 10 dni.

Po 7 do 10 dniach możesz przenieść doniczkę do zacienionego i ciepłego miejsca, gdzie będziesz ją widział w ciągu dnia.

Podlewaj miętę regularnie, aby nie dopuścić do przesuszenia roślin.

Po dwóch do trzech tygodni liście rośliny staną się ciemnozielone. Po tym czasie możesz umieścić ją w zimnym i wilgotnym miejscu na kolejne 2 do 3 tygodni.

Możesz również trzymać ją w lodówce, jeśli nie masz słonecznego i ciepłego obszaru.

Wnioski:

Jak powiedziałem, że mięta jest jedną z najbardziej odświeżających roślin, jest również używana jako herbata i w gotowaniu. Tak więc, jeśli chcesz uprawiać miętę w ogrodzie doniczkowym, to wykonaj kroki, które wymieniłem powyżej.