4 skuteczne porady, jak wyhodować doskonałe chabry

Chaber jest małym kwiatem wieloletnim, który kwitnie od czerwca do września. Znany jest również jako “kwiat motyla”. Małe białe kwiaty są najlepsze do przyciągnięcia motyli i ćmy.

Chabry rosną w miejscach nasłonecznionych i wymagają dużo światła słonecznego. Można je również znaleźć rosnące w obszarach leśnych. Istnieją dwie odmiany chabrów, jedna to odmiana podwójna, a druga to odmiana pojedyncza. Podwójna odmiana jest zazwyczaj spotykana w obszarach leśnych. Pojedyncza odmiana jest powszechnie spotykana na łąkach.

Oto cztery najskuteczniejsze wskazówki dotyczące uprawy doskonałych jeżówek.

Uprawiaj jeżówki w pełnym słońcu

Jeśli szukasz najlepszych jeżówek na łąkę, to musisz uprawiać je w pełnym słońcu. Powodem tego jest to, że rośliny otrzymają wystarczającą ilość światła słonecznego, a gleba będzie ciepła, co pomoże roślinom szybko rosnąć.

Wybierz zacienione miejsce

Idealnym miejscem dla Coneflower jest zacienione i chłodne miejsce. Rośliny te nie lubią zbyt wiele światła słonecznego i umrą, jeśli będzie wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez długi czas.

Zapewnij roślinie dużo wody

Roślina potrzebuje dużo wody, aby rosnąć. Jeśli nie dostarczysz wody, to przestanie rosnąć. Podlewaj rośliny raz dziennie.

Używaj kompostu

Możesz użyć kompostu do uprawy roślin. Poprawi on jakość gleby i pomoże roślinom rosnąć szybciej. Jeśli masz małą łatę, to możesz kupić małą ilość kompostu.

Wnioski:

Tak więc, to były cztery najlepsze wskazówki dotyczące uprawy doskonałych Coneflowers. Upewnij się, że stosujesz się do tych wskazówek, a otrzymasz piękny ogród wypełniony pięknymi kwiatami.