10 najpopularniejszych roślin ogrodowych dla dzieci

Ogrodnictwo to dobre hobby dla dzieci, nauczą się wielu rzeczy o przyrodzie, a także zainteresują się ogrodnictwem.

Dzieci bardzo lubią zielone i rosnące rzeczy, więc jeśli planujesz rozpocząć projekt ogrodniczy, musisz wybrać kilka roślin, które są dla nich interesujące.

Tutaj dzielę niektóre z najbardziej popularnych roślin ogrodowych, które mogą być uprawiane w swoim podwórku.

1. Goldenrod

Goldenrod jest rośliną kwitnącą, która należy do rodziny Compositae i jest również znany jako Queen Anne’s Lace. Można go znaleźć w całych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Jest to dobra roślina do uprawy dla dzieci, ponieważ może być uprawiana w doniczkach i małych ogrodach. Można go uprawiać w słonecznym miejscu, jak również zapewni wspaniały zapach do powietrza.

2. Słoneczniki

Słonecznik jest jednym z najbardziej popularnych kwiatów ogrodowych i jest używany jako element dekoracyjny. Może być używany do dekoracji domu lub ogrodzenia, a także jest źródłem pożywienia dla ptaków.

Nie trzeba wydawać dużo pieniędzy na nasiona słonecznika, można je po prostu kupić na rynku. Zapewni Ci to długi sezon radości i jest również dobrym źródłem pożywienia dla ptaków.

3. Dalie

Dalie są jednym z najlepszych kwiatów, które można uprawiać w ogrodzie. Mają wiele odmian, kształtów i rozmiarów i są łatwe w uprawie. Znajdziesz szeroką gamę kolorów w tym kwiatku, jest to najbardziej popularny kwiat, który jest uprawiany w ogrodzie domowym.

4. Geraniums

Geraniums są jednym z najpiękniejszych kwiatów, które mogą być uprawiane w ogrodzie. Kwiaty są w kształcie gwiazd, a liście mają kształt piór. Jest to kwiat odporny i jest łatwy w uprawie.

5. Piwonie

Te kwiaty są powszechnie znane jako Róża z Sharon, mają długie łodygi i duże kwiaty. Są one również nazywane królową wiosny i są one symbolem radości.

6. Nagietki

Nagietki są również znane jako kwiat złota, jasne czerwone płatki i żółty środek są dość atrakcyjne.

7. Rozmaryn

Rozmaryn jest dobrym ziołem dla ogrodu i jest również znany jako zioło pamięci. Można go uprawiać w doniczce i trzymać na parapecie, jak również.

8. Lawenda

Lawenda jest bardzo piękną rośliną i jest również symbolem czystości. Ma piękny zapach i jest bardzo przydatne dla zdrowia.

9. Słodkie aloesy (Alyssum)

Alyssum jest odporna roślina, która może być uprawiana w ogrodzie i kwiaty są bardzo ładne. Kwiaty są białe, a łodyga jest długa i cienka.

10. Lawenda

Lawenda to piękna roślina, która ma wspaniały zapach i jest również symbolem czystości. Ma piękny zapach i jest bardzo przydatna dla zdrowia.