10 najlepszych porad dotyczących ogrodnictwa egzotycznych orchidei

Egzotyczne orchidee to rośliny, które rosły w krajach tropikalnych i subtropikalnych, ale teraz stały się również popularne w zimnym klimacie. Te egzotyczne orchidee porady ogrodnicze pomogą Ci uprawiać egzotyczne rośliny orchidei w domu.

Duża przestrzeń

Jeśli chcesz uprawiać egzotyczne orchidee w domu, powinieneś mieć wystarczająco dużą przestrzeń do ich uprawy. Powinieneś mieć dobrze oświetlone i przewiewne miejsce w swoim domu, ponieważ rośliny orchidei wymagają wystarczającej ilości światła słonecznego i wilgoci.

Zacznij od nasion

Egzotyczne orchidee to rośliny, których wzrost zajmuje dużo czasu i które wymagają wiele opieki. Należy zacząć od nasion, a następnie przesadzić je do większej doniczki, gdy już podrosną. To pomoże Ci w uprawie egzotycznych roślin orchidei.

Zasadź tylko jedną

Jeśli chcesz mieć egzotyczne orchidee w swoim domu, powinieneś posadzić tylko jedną roślinę. Ponieważ rośliny orchidei wymagają specjalnej uwagi, jeśli posadzisz dwie lub więcej egzotycznych roślin orchidei w małej przestrzeni, wtedy będą konkurować o wodę i światło słoneczne.

Unikaj nadmiernego podlewania

Orchidee potrzebują więcej wody niż inne rośliny. Należy więc unikać nadmiernego podlewania i podawać roślinom wystarczającą ilość wody tylko wtedy, gdy jej potrzebują.

Trzymaj roślinę w szklarni

Egzotyczne orchidee potrzebują dużo światła słonecznego, dlatego należy trzymać je w szklarni lub na werandzie. Ciepło utrzyma roślinę w cieple i wilgotności, co jest niezbędne do jej wzrostu.

Zapewnij im odpowiednie światło

Egzotyczne rośliny orchidei potrzebują jasnego światła słonecznego. Dlatego powinieneś umieścić je w miejscu, w którym otrzymujesz dużo światła słonecznego.

Wnioski:

Tak więc, są to 10 najlepszych porad ogrodniczych dotyczących egzotycznych orchidei, które pomogą Ci uprawiać egzotyczne rośliny orchidei.