Jak uprawiać sadzonki ostrokrzewu w ogrodzie

Drzewa świętojańskie zajmują bardzo ważne miejsce w przyrodzie. Można je znaleźć w prawie wszystkich częściach świata, zwłaszcza w Europie, Ameryce, Azji i Australii. Drzewo świętojańskie jest rośliną wiecznie zieloną, a jego liście są zazwyczaj czerwone lub białe. Jest również znany jako “choinka”, ponieważ jest używany do celów dekoracyjnych w obchodach Bożego Narodzenia.

Istnieją dwa rodzaje roślin ostrokrzewu – kolczasty i gładki. Spiny holly jest zwykle znaleźć w chłodniejszych obszarach i gładkie holly jest zwykle znaleźć w cieplejszych obszarach. Jeśli chodzi o tempo wzrostu tej rośliny, to rośnie ona bardzo szybko. Potrzebuje około 2 lat, aby urosnąć do dojrzałych rozmiarów.

Ostrokrzewy wykorzystywane są nie tylko w celach dekoracyjnych, ale również w ziołolecznictwie. Jak sama nazwa wskazuje, nasiona tej rośliny służą do sporządzania leków ziołowych. Jednym z najczęstszych zastosowań nasion ostrokrzewu jest leczenie grypy.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wyhodować sadzonki ostrokrzewu w Twoim ogrodzie.

Warunki uprawy

Musisz zadbać o temperaturę gleby w miejscu, w którym chcesz uprawiać ostrokrzew. Musisz wysiać nasiona w glebie, która ma temperaturę od 6 do 15 stopni Celsjusza. Jeśli jest zbyt gorąca, to korzenie nie będą się prawidłowo rozwijać. Jeśli jest zbyt zimno, to nasiona nie wykiełkują.

Należy utrzymywać glebę wilgotną, aby korzenie mogły się prawidłowo rozwijać. Należy również zastosować nawóz, aby korzenie były silne.

Lokalizacja

Ostrokrzewy potrzebują słonecznego miejsca do wzrostu. Jeśli mieszkasz w północnym kraju, musisz przykryć ziemię pod drzewem kocem, aby było ciepło.

Szkodniki i choroby

Należy uważać na szkodniki i choroby, które mogą zaatakować ostrokrzewy. Trzeba stosować pestycydy w sprayu i środki grzybobójcze w sprayu, aby utrzymać szkodniki z dala od drzewa.

Wnioski:

Są to jedne z najważniejszych wskazówek, które pomogą Ci w uprawie sadzonek ostrokrzewu w Twoim ogrodzie. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, to w krótkim czasie uzyskasz zdrowe drzewko ostrokrzewu.