Ogrody w stylu nowoczesnym: Najmodniejsze gatunki roślin do nowoczesnych aranżacji ogrodowych

W dzisiejszych czasach, styl nowoczesny cieszy się rosnącą popularnością w aranżacji ogrodów. Ale jakie rośliny najlepiej sprawdzą się w tego typu aranżacji? Poniżej przedstawiamy najmodniejsze gatunki, które z pewnością zrobią wrażenie na gościach.

 1. Minimalistyczne liniie – trawa ozdobna
  W stylu nowoczesnym przeważają minimalizm, geometryczność oraz proste linie. Dlatego też warto wybrać gatunki roślin o zbliżonych cechach. W przypadku trawy ozdobnej, która przede wszystkim kojarzy się z przestrzeniami otwartymi, warto postawić na gatunki, które charakteryzują się minimalizmem w swoim wyglądzie. Po prostu piękne trawy dekoracyjne to pasujące do każdego nowoczesnego ogrodu.

 2. Duży wpływ koloru – trawa japońsak
  Minimalizm nie oznacza jednak braku kolorów. W nowoczesnej aranżacji warto postawić na odcienie zieleni, szarości oraz bieli. Doskonałym przykładem będzie trawa japońska, która nie tylko pięknie przenikający się odcienie, ale także kształtują się w sposób minimalistyczny. Ważne, żeby w jakiejś części ogrodu wprowadzić odrobinę koloru.

 3. Rośliny w sztucznym kształcie i minimalnym rozmiarze – trzmielina
  Kolejnym ważnym aspektem stylu nowoczesnego są kształty roślin. To one wpływają na ostateczny wygląd ogrodu. Działając wbrew naturze, sztuczne kształty roślin nieograniczają projektantów w kształceniu ogrodu. Trawki doniczkowe czy drzewka bonsai to tylko przykłady roślin doskonale pasujące do tej kategorii. Idealnie spisze się trzmielina, która charakteryzuje się ciekawym kształtem oraz minimalnym rozmiarem.

 4. Rośliny jednoroczne – petunie
  W nowoczesnych aranżacjach warto postawić na rośliny jednoroczne, aby móc je zmieniać wedle upodobań. Petunia to jedna z roślin kwitnących idealna do nowoczesnych ogrodów. Dostępna w różnych kolorach, wspaniale prezentuje się w doniczkach, contenerach oraz na rabatach. To z pewnością roślina, która zrobi wrażenie na gościach.

 5. Kwitnące drzewa – wisteria
  W stylu nowoczesnym nie brakuje miejsca także na drzewa. Wisteria to roślina z kwitnącymi, fioletowymi kwiatami, która idealnie wpasuje się w nowoczesne ogrody. Z pewnością zaskoczy gości swoim kształtem oraz kolorem, dodając jednocześnie romantycznego klimatu do ogrodu.

Podsumowując, wybór roślin do nowoczesnej aranżacji ogrodu można określić jako bardzo subiektywny temat. Niemniej jednak, powyższe propozycje na pewno pomogą w stworzeniu wspaniałych ogrodów w nowoczesnym stylu.