6 wyjątkowych sposobów na udany ogród z chabrami

Chabry to wspaniały kwiat, który rośnie wiosną i latem. Wygląda dość atrakcyjnie w okresie kwitnienia i jest uwielbiany przez wielu ludzi. Kwiaty te mają unikalne i piękne kształty i wyglądają bardziej atrakcyjnie w ogrodzie.

Jednak sadzenie tych roślin jest bardzo ważne, ponieważ nie są one łatwe w uprawie i wymagają dużo cierpliwości.

Oto 6 skutecznych sposobów, aby Twój ogród jeżówki odniósł sukces.

1. Posadź je w podwyższonej rabacie

Jeżówki są dość łatwe w uprawie, ale gdy zostaną posadzone w zwykłym ogrodzie, nie będą kwitły. Warto kupić dla nich podwyższone łóżko, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić sporo miejsca w ogrodzie.

2. Nie używaj nasion

Nasiona jeżówki mogą być sadzone jesienią. Jeśli jednak chcesz je uprawiać wiosną i latem, to lepiej wysiać je na rabacie w szkółce. Wynika to z tego, że siewki potrzebują do wzrostu dużo słońca i ciepła. Lepiej więc kupić gotową roślinę jeżówki, która urośnie w niewielkim rozmiarze.

3. Zapewnij im dobrze oświetlone miejsce

Jest to najważniejszy krok do udanej uprawy jeżówki. Lepiej jest zapewnić dużo światła do swojego ogrodu. Słońce jest dla nich najlepszym źródłem światła, a możesz nawet użyć lamp solarnych.

4. Posadź je w podwyższonej rabacie

Możesz również posadzić je w podwyższonym łóżku. Jednakże, jeśli masz zamiar kupić gotową roślinę, to lepiej jest trzymać ją w podwyższonym łóżku, ponieważ pomoże to rosnąć roślinie szybciej.

5. Posadź je w szkółce

Sadzonki jeżówki mogą być sadzone w grządce szkółkarskiej. Jeśli jednak zamierzasz uprawiać je w podwyższonym łóżku, wtedy lepiej kupić gotową roślinę.

6. Dobrze podlewaj

Musisz dobrze podlewać jeżówkę, a to sprawi, że rośliny będą silne i zdrowe. Można również użyć do tego zraszacza.

Wnioski:

To kilka skutecznych wskazówek, które sprawią, że Twój ogród jeżówki będzie sukcesem. Jeśli zamierzasz posadzić je w ogrodzie, to te wskazówki na pewno Ci pomogą.