Ogrody zimowe na tarasie: Jak tworzyć zimowe aranżacje na swoim tarasie

Ogrody zimowe na tarasie: jak stworzyć zimową oazę na swoim terenie

Choć zima nie kojarzy się z ogrodami, to jest to doskonały czas na stworzenie ciepłej oazy w swoim tarasowym ogródku. Dzięki ogrodowi zimowemu można przyciągnąć ptaki i inne zwierzęta, zyskać wycieczki na świeżym powietrzu oraz zrobić ciekawe ozdoby na zimowe miesiące. W tym artykule omówimy jak stworzyć zimowe aranżacje na swoim tarasie.

  1. Planowanie

Zanim przystąpisz do tworzenia zimowego ogrodu na tarasie, zaplanuj przestrzeń, którą chcesz przeznaczyć na tę oazę. Warto pomyśleć o tym, czy chcesz w całości położyć na tarasie rośliny, czy też stworzyć niewielki kawałek zieleni. Możliwe, że będziesz chciał stworzyć wygodne miejsce do wypoczynku za pomocą foteli i stolika. Wyszukaj ciekawe pomysły na Pinterest, które mogą Ci pomóc wykorzystać każdy centymetr przestrzeni.

  1. Rośliny

Nie od dzisiaj wiadomo, że rośliny to najlepszy sposób na dekorację wnętrz i otoczenia. Nawet w zimie możesz zrobić z nich coś ciekawego na swoim tarasie. Wybierając rośliny, warto popytać w sklepie ogrodniczym o takie, które dobrze radzą sobie z niskimi temperaturami. Do takich roślin zaliczyć możemy m.in. jałowiec, cyprys, świerk, choinę, sosenkę i wiele innych. Możesz je posadzić w donicach lub w doniczkach ozdobnych i ustawić na tarasie według swojego pomysłu.

  1. Owoce i karmniki dla ptaków

Aby wprowadzić do swojego ogródka zimowe życie, możesz podstawić kawałki pokrojonych owoców do karmników, które zawisną na gałęziach drzew bądź kiedyś zimą. Karmniki na ptaki można kupić w sklepach ogrodniczych bądź zrobić samodzielnie z dostępnych materiałów. W ten sposób przyciągniesz różne ptaki, które staną się częścią Twojego zimowego ogrodu.

  1. Oświetlenie

Święta Bożego Narodzenia już dawno minęły, ale to nie oznacza, że nie możesz mieć oświetlenia na swoim tarasie. Ciepła, złocista iluminacja stworzy przytulną atmosferę zimy i podkreśli wyjątkowość miejsca. Możesz wykorzystać różnego rodzaju lampki oraz świeczki, które będą stanowić punkt centralny dla Twojego ogrodu zimowego.

  1. Paleniska i grile

Niektórzy lubią w zimie odpocząć przy ogniu, dlatego paleniska i grille to świetne dodatki dla Twojego zimowego ogrodu. Nie tylko wprowadzą nastrój, ale też zapewnią ciepło. Paleniska na tarasie można kupić w sklepach ogrodniczych lub zrobić samemu.

Podsumowanie

Warto pomyśleć o ozdobieniu swojego tarasu even w zimie. Stwórz rzeczywisty klimat za pomocą roślin, oświetlenie, karmniki dla ptaków, paleniska i grile. Dzięki temu stworzysz ciepłą i wyjątkową oazę, która będzie przyciągała nie tylko ptaki ale też Ciebie i Twoją rodzinę.