7 najlepszych sposobów na uprawę sadzonek świerka srebrnego

Jeśli szukasz sposobu, aby dodać nowy wygląd do swojego ogrodu lub trawnika, to świerk srebrny jest najlepszym rozwiązaniem. Świerk srebrny jest również znany jako choinka i jest to najlepszy wybór do sadzenia go w ogrodzie.

Świerk srebrny jest krzewem liściastym i jest pierwszym wyborem dla hodowców choinek. Zacznie kwitnąć po 5 latach i będzie nosić szyszki w kształcie choinki. Szyszki te zawierają nasiona i gdy tylko dostaną szansę, wyrosną w ogrodzie i nadadzą mu nowy wygląd.

Świerk srebrny jest bardzo dobrze wyglądającą rośliną i wygląda niesamowicie, gdy rośnie w ogrodzie. Jest to roślina odporna i łatwa w uprawie i będzie rosła dobrze w każdych warunkach.

Istnieje kilka metod uprawy świerka srebrnego, ale możesz użyć każdej z metod, jeśli chcesz uprawiać świerk srebrny. Oto 7 najlepszych sposobów na uprawę świerka srebrnego.

1. Zacznij roślinę od nasion

Najłatwiejszą metodą rozpoczęcia uprawy jest użycie nasion. Jeśli chcesz uprawiać świerk srebrny w ogrodzie, to lepiej będzie zacząć od nasion.

2. Uprawa w szklarni

Istnieje również możliwość uprawy świerka srebrnego w szklarni. Trzeba przygotować glebę w doniczce, a następnie wypełnić ją mieszanką ziemi doniczkowej i piasku. Donica powinna być wypełniona mieszanką, a następnie trzeba umieścić na niej etykietę roślinną. Po tym trzeba umieścić nasiona w doniczce i podlewać je przez 2 dni.

3. Kupić szkółkę

Możesz kupić rośliny z lokalnego przedszkola i zachować go przez 5 do 6 miesięcy. Rośliny będą musiały być przycięte na wysokości 18 cali, a następnie trzeba je przesadzić.

4. Wyhoduj roślinę z sadzonki

Jeśli chcesz uprawiać świerk srebrny w ogrodzie, a nie masz żadnej rośliny, to możesz również wyhodować ją z sadzonki. Wyhodowanie świerka srebrnego z sadzonki jest bardzo proste. Należy trzymać sadzonkę w cieniu, a jej wzrost potrwa kilka tygodni.

5. Kup nasiona świerka srebrnego

Nasiona świerka srebrnego można kupić online na stronach internetowych. Wystarczy wyszukać stronę internetową, a następnie można kupić nasiona w dowolnej ilości, że chcesz.

6. Kup rośliny z centrum ogrodniczego

Możesz również kupić rośliny świerka srebrnego z centrum ogrodniczego. Jeśli planujesz kupić go z centrum ogrodniczego, to będzie tańsze niż kupowanie go z przedszkola. Możesz również kupić srebrne rośliny świerkowe online.

7. Kup rośliny w kwiaciarni

Możesz również kupić rośliny świerku srebrnego z kwiaciarni. Jest to również najlepszy sposób na zakup srebrnych roślin świerkowych. Jeśli kupujesz od kwiaciarni, to będzie kosztować trochę więcej niż kupowanie go z przedszkola.