Krety zwalczanie

Czy widzisz małe czarne plamy w swoim ogrodzie? Są to tunele kretów i nie jesteś pewien, jak się ich pozbyć.

Możesz utrzymać swój ogród w czystości, używając odpowiednich narzędzi ogrodniczych, ale krety to bardzo sprytne stworzenia. Kopią małe tunele w glebie i żyją tam przez lata.

Tak więc, aby pozbyć się kretów musisz stworzyć barierę pomiędzy nimi a Twoim ogrodem. Oto kilka skutecznych wskazówek, które pomogą Ci zapobiec kretom w kopaniu i przeszkadzaniu w ogrodzie.

1. Posadź wysokie rośliny:

Krety lubią jeść rośliny, więc jeśli posadzisz kilka wysokich roślin w swoim ogrodzie, wtedy krety nie będą w stanie wykopać tuneli w glebie.

2. Użyj zraszacza:

Możesz użyć zraszacza, aby gleba była mokra. Możesz użyć węża do rozpylania wody na powierzchni gleby, aby uczynić ją wilgotną. Jeśli woda dostanie się głęboko w glebę, krety utkną w niej.

3. Zrób otwory w glebie:

Zrób dziury w glebie i umieść w nich kilka ostrych przedmiotów. Krety zostaną uwięzione w otworze i nie będą mogły uciec.

4. Użyj pudełka dla kota:

Możesz użyć pudełka dla kota jako pułapki, aby złapać krety. Przykryj pudełko dla kota szmatką i umieść w nim kilka ostrych przedmiotów.

5. Zasadź trujący bluszcz:

Zasadź trujący bluszcz w miejscu, w którym chcesz uprawiać rośliny. Krety będą starały się unikać trującego bluszczu i nigdy nie zbliżą się do twojego ogrodu.

Wnioski:

Tak więc, są to niektóre ze skutecznych sposobów zapobiegania kretom od kopania w twoim ogrodzie. Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, to nie zobaczysz żadnego tunelu dla kretów w swoim ogrodzie.