Jak pozbyć się oprysku brązownicy iglastej w ogrodzie

Istnieje kilka powodów, dla których ten problem pojawia się w naszych ogrodach. Najczęstszym powodem jest zimna pogoda, która prowadzi do tego problemu. Istnieje kilka sposobów na pozbycie się tego problemu, ale żaden z nich nie jest bardzo skuteczny i wydajny. Oto 10 najlepszych sposobów na pozbycie się brązowienia iglaków.

1. Wyczyść swoją konewkę

Jest to najczęstsza metoda stosowana w celu pozbycia się sprayu do brązowienia drzew iglastych. Jest to najłatwiejszy sposób na pozbycie się tego problemu, ale musisz uważać, aby nie czyścić jej codziennie, ponieważ sprawi to, że twoje rośliny wyschną. Trzeba go czyścić raz lub dwa razy w tygodniu.

2. Używaj wody o innym poziomie pH

Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na pozbycie się tego problemu. Musisz używać wody, która ma inny poziom pH. W ten sposób można łatwo pozbyć się tego problemu.

3. Wymieszaj wapno z wodą

Jest to najbardziej skuteczny i najprostszy sposób na pozbycie się tego problemu. Musisz wymieszać wapno z wodą. Jeśli dodasz zbyt dużo wapna, to sprawi, że gleba będzie kwaśna.

4. Utrzymuj glebę wilgotną

Musisz utrzymać glebę wilgotną, aby uniknąć tego problemu. Jeśli gleba jest sucha, to będzie tworzyć problemy dla swoich roślin.

5. Używaj mulczu

Używanie mulczu jest najlepszym sposobem na uniknięcie tego problemu. Wystarczy rozprowadzić mulcz wokół roślin i będzie chronić rośliny przed otrzymaniem sprayu do brązowienia drzew iglastych.

6. Unikaj przycinania

Przycinanie osłabia rośliny, więc należy go unikać.

7. Używaj nawozu

Dodawanie nawozu do roślin również pomoże pozbyć się tego problemu. Możesz dodać jedną łyżeczkę nawozu do litra wody.

8. Używaj dobrej jakości mieszanki doniczkowej

Jeśli używasz tej samej mieszanki doniczkowej, to robisz to źle. Musisz użyć dobrej jakości mieszanki doniczkowej.

9. Trzymaj rośliny z dala od słońca

Twoje rośliny będą miały dostęp do światła słonecznego rano i wieczorem, ale nie wystawiaj ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jeśli trzymasz je w cieniu, to będzie chronić je przed coraz iglaków brązowienie spray.

10. Używaj sprayów do iglaków

Spraye do iglaków to najlepsze produkty, których możesz użyć, aby pozbyć się tego problemu.

Wnioski:

Nadszedł czas, aby dać spróbować tych wskazówek i zobaczyć, czy będą one działać dla Ciebie, czy nie. Jeśli jesteś gotów dać spróbować tych wskazówek, to nie trzeba wydać dużo pieniędzy, aby pozbyć się tego problemu. Jestem pewien, że po przeczytaniu tego postu, otrzymasz najlepsze rozwiązanie.