Industrialne sypialnie: Inspiracje i pomysły na urządzenie surowej i stylowej sypialni

Współczesne podejście do sypialni

Przestrzenie, w których odpoczywamy i się relaksujemy, zmieniają się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Sypialnie nie są już tylko miejscem do spania – można w nich oglądać telewizję, pracować na komputerze czy też spędzać czas z partnerem. Ze względu na to, że sypialnie pełnią dzisiaj wielofunkcyjną rolę, wiele osób wprowadza do nich nowoczesne rozwiązania, które dodają charakteru i stylu. Jednym z takich trendów jest urządzanie industrialnych sypialni.

  1. Czym jest styl industrialny?

Przede wszystkim, styl industrialny jest równoznaczny z minimalizmem i surowością. Wymaga on od nas wykorzystania wszelkich elementów, które odzwierciedlą powstałą w wyniku przemysłowej rewolucji kulturę. W sypialni industrialnej znajdziemy wiele metalowych elementów takich jak lampy i stoliki nocne, cenione za swoją funkcjonalność i trwałość. Ważnym elementem jest również surowość sufitów oraz ścian, które są zwykle odsłonięte i pokryte farbą lub tynkiem w odcieniach szarości i czerni.

  1. Jak urządzić sypialnię w stylu przemysłowym?

Zacznijmy od podłogi. Tutaj polecamy wybrać drewniane panele lub ceramiczne płytki. Oba te materiały będą idealnie pasować do surowości stylu industrialnego. Kolejnym ważnym elementem jest łóżko. Można wybrać zarówno łóżko metalowe, jak i drewniane, jednak w obu przypadkach, najlepszą opcją będą proste formy bez ozdobników. Dodatkowymi elementami, które będą komponować się z całością, są metalowe lampy, które można umieścić w centralnym punkcie sypialni. Sypialni industrialnej nie mogą również zabraknąć wielu poduszek i kołder, doskonale odzwierciedlających surowość stylu.

  1. Jakie dodatki pasują do stylu industrialnego?

Do stylu industrialnego idealnie pasują dodatki z naturalnych materiałów, takie jak drewno i skóra. W sklepach meblowych można z łatwością znaleźć różnego rodzaju dodatki o surowym, industrialnym charakterze: stoliki nocne wykonane z metalu, drewniane stoły czy też masywne konsole. Tego typu dodatki idealnie uzupełnią sypialnię oddającą ducha industrialnego stylu. Innym interesującym dodatkiem do sypialni w stylu industrialnym jest mosiężna ławka lub krzesło. W ciepły letni wieczór, po całodziennej pracy, idealnie nadają się na romantyczną kolację lub relaks z ulubioną książką.

  1. Kolor w sypialni w stylu industrialnym

Jeśli chodzi o kolory, do stylu industrialnego najlepiej pasują odcienie szarości, czerni i bieli. Bardzo modna jest także klasyka – odcienie czerwieni, jeśli postawimy na dodatki i akcenty. W sypialni industrialnej warto zwrócić uwagę na kolorystykę, by jak najlepiej oddać surowość kultury, którą on symbolizuje. Najważniejsze jednak jest to, żeby nie przesadzić i pozostawić większość elementów w tonacji szarości czy też bieli.

  1. Podsumowanie

Urządzenie industrialnej sypialni to nie tylko moda, ale również świadomy wybór, który pozwoli nam na stworzenie spokojnego i stylowego miejsca do wypoczynku. Podkreślenie surowości i funkcjonalności to klucz do tego, aby nasza sypialnia miała charakter industrialny. Równocześnie warto postawić na ciepło, które wniosą do naszego miejsca spokoju akcenty z naturalnych materiałów, a także dbać o odpowiednie kolory, które będą jak najlepiej oddawały ducha przemysłowej rewolucji. Urządzenie sypialni to trudne zadanie, ale z dobrym planowaniem i ciekawym wyborem wynik może zaskoczyć, a styl industrialny może stać się dla nas inspiracją do kolejnych projektów.